מהי אדריכלות בתים פרטיים?

מהי אדריכלות בתים פרטיים?

אדריכלות היא תחום שנמצא בין עיצוב לבין הנדסת בניין, שבה יש צורך להחליט על עיצוב הבית תוך התחשבות במאפייניו ההנדסיים. בחלק מהמקרים ניתן לשנות חלק מהשרטוט והתכנון הראשוניים שלו כדי להתחשב בעיצוב הנדרש זאת כאמור אחרי מחשבות רבות והבנה של ההשלכות.

אדריכלות בתים פרטיים היא ענף נוסף שנמצא באדריכלות הכללית ומדבר על העיצוב והתכנון של בתים פרטיים שבמהותו שונה מאוד מעיצוב של בנייני דירות, מבנים ציבוריים וכל קטגוריה אחרת בענף הבנייה.

במה שונה אדריכלות בתים פרטיים מאדריכלות רגילה?

אדריכלות בתים פרטיים מתעסקת עם לקוח אחד בלבד. בחלק מהמקרים מדובר ביחיד ובחלק מהמקרים מדובר בזוג או במשפחה ולכן יש צורך להתאים את העבודה לתנאים שלו שיכולים להיות שונים מעבודה עם קבלן אחר שבונה בניין דירות גדול או מבנה ציבור כמו למשל גשר, בניין לעירייה וכולה.

התקציבים יכולים להיות נמוכים יותר וגמישים הרבה פחות, המבנה עצמו הרבה פחות גדול, גם כשמדובר בבתים פרטיים גדולים מאוד, וכך הבנייה עצמה צריכה להתחשב בתנאים אחרים כמו שטח המקום, המיקום של המבנה והמאפיינים של הבתים סביבו וכאמור העיצוב צריך להלום את השכונה כולה ואמצעים שאין בבנייני דירות כמו חיפויים, בריכות, מזרקה בחצר, ריצוף חוץ ועוד.

אדריכלות בתים פרטיים

מה תפקידו של האדריכל?

למרות שאנשים רבים מבינים מהי אדריכלות, עדיין לא ברור לכולם בדיוק איפה נכנס האדריכל. אדריכלות בתים פרטיים יכולה לספק דוגמאות מצוינות מה בדיוק תפקידו. ראשית, כשמקימים בניין יש צורך לעבוד עם מהנדס.

המהנדס יתחיל לתכנן שרטוט של הבית המיועד לפי מספר חדרים, קומות וכמובן כל מה שמסביב כמו למשל היתרי בנייה, תשתית שכבר קיימת וכולה. לאחר מכן מגיע תפקידו של האדריכל כדי לעצב את הבית, להחליט אלו תריסים יהיו בו, כיצד תיראה החצר, באיזה צבע יהיו הקירות וכולה.

אדריכלות היא אמנם ענף שמדבר גם על עיצוב אך למעשה אין היא קשורה לעיצוב פנים. בעיצוב פנים המעצב אחראי לתכנן את הסלון, השירותים, המטבח וכל שאר אזורי הבית אך אדריכלות בתים פרטיים וכל אדריכלות שהיא מדברת על נראות הבית הכללי, מבחינת החומרים שממנו הוא מורכב.

 אדריכלות בתים פרטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *